ŠTITI OD OPASNIH INFEKCIJA: Ulje ove biljke je jače od antibiotika, i treba ga uvijek imati kod kuće

Eliminiše i neugodnu kandidu, kao i mnoge druge bakterije i mikroorganizme, protiv kojih su antibiotici uglavnom nemoćni

Drevno drvo Aboridžina. Vrlo uspješno uklanja gljivice na noktima, bubuljice i akne, kondilome. Eliminiše i upornu kandidu, kao i niz drugih bakterija, gljivica i mikroorganizama…

Čajevac (Melaleuca alternifolia) je ljekovita biljka koja se malo koristi u Evropi. Zimzelena je i grmolika, samonikla i endemska, raste u suptropskom obalskom području istočne Australije. U tradicionalnoj medicini Aboridžina je čajevac izuzetno cijenjen zbog eteričnog ulja u igličastim listovima, koji se cijede na stari način.

Koriste ga milenijumima za različite zdravstvene tegobe. U Drugom svjetskom ratu svaki australijski vojnik je u torbici za prvu pomoć nosio ovo ulje, koje ga je štitilo od uboda insekata i opasnih infekcija. Svi pokušaji da se čajno drvo gaji na drugim meridijanima, prvobitno nisu bili uspješni, jer eterično ulje nije bilo ni približnog kvaliteta kao australijsko.

No, bez obzira na teškoće u uzgajanju, zbog potražnje blagotvornog ulja se ipak uspjelo u masovnijoj proizvodnji. Potvrđeno je da eterično ulje posjeduje antivirusna, antibakterijska i antigljivična svojstva. U aromaterapeutskim tretmanima se koristi kod svih oblika infekcija disajnih puteva, infektivne upale crijeva, urogenitalnih i kožnih infekcija, depresije i opšteg umora. Preventivno štiti kožu kod terapije zračenjem. Naročito je uspješno u uklanjanju gljivica na noktima, bubuljica i akni, kondiloma.
Čajevac

Eliminiše i neugodnu kandidu, kao i mnoge druge bakterija i mikroorganizme, protiv kojih su antibiotici uglavnom nemoćni. Zahvaljujući jedinjenju terpinenu, ovaj prirodni lijek mogao bi biti uspješan i u borbi protiv melanoma, o čemu posljednju riječ mora da da zvanična medicina. Eterično ulje čajevca koristi se i u kozmetičkim preparatima, sapunima, losionima, šamponima…

Međutim, sa njim, kao i sa većinom drugih, trebalo bi biti oprezan. Ako se nanosi u koncentrovanom obliku, može da izazove iritaciju kože i sluzokože, naročito kod osoba sklonih alergijama. S druge strane, u velikim dozama se unosi oralno, što za organizam može da bude toksično. Da ne bi došlo do neželjenih reakcija, moraju se sljediti uputstva proizvođača, navedena na deklaraciji. Pogotovo ako nađete kvalitetno, čisto eterično ulje.
Prirodni recepti

Bubuljice – U manju posudu se sipa malo vode i nekoliko kapi čajevca. Promješa i natopi tufer vate ili gaze. Svako jutro i veče se uporno i strpljivo čisti lice, sve dok ne prođu problemi. Prije tretmana, trebalo bi provjeriti na ruci reakciju na ulje čajevca. Ako se crveni koža, ne tretirajte lice.

Kondilomi – Nekoliko kapi eteričnog ulja se razblaži u malo vode, a zatim natopi tampon i temeljno brišu kondilomi. Postupak se ponavlja više puta dnevno, sve dok ne nestanu.

Vaginalne infekcije – Natopljeni tampon se stavi u vaginalni kanal i u ležećem položaju miruje 2 sata. Terapija se primjenjuje ujutru i uveče prije spavanja, dok se infekcija ne povuče. 

Be the first to comment

Leave a Reply